Fixtures
Schedule: 2020 - Swedish Cup T10

Sunday

20

Sep 2020
12:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Alby Zalmi 1st Xl v Jönköping CA

F @ Jönköping       Umpires: ,

Comment: SCF Grand Final

Sunday

20

Sep 2020
15:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Lund A v Jönköping CA

F @ Jönköping       Umpires: ,

Comment: ECL Playoff

Saturday

19

Sep 2020
10:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Jönköping CA v Goteborg KING 2nd XI

SF @ Borås       Umpires: ,

Saturday

19

Sep 2020
12:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ariana Akif A v Kristianstad CC

SF @ Borås       Umpires: ,

Saturday

19

Sep 2020
13:30

Saturday

19

Sep 2020
13:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Märsta Cc (1st Xi) v Botkyrka

SF @ Norsborg 2       Umpires: Syed Arif Zaidi, Alby Zalmi 1st Xl

Saturday

19

Sep 2020
15.00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ariana Akif A v Jönköping CA

F @ Borås       Umpires: ,

Comment: South Final

Saturday

19

Sep 2020
15:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Alby Zalmi 1st Xl v Märsta Cc (1st Xi)

F @ Norsborg 1       Umpires: ,

Comment: North Final

Sunday

13

Sep 2020
17:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmö CC 1st XI v Malmo Kings

L @ Limhamnsfältet       Umpires: ,

Sunday

13

Sep 2020
17:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

EvergreenCC Malmö v Malmöhus 1ST XI

L @ Limhamnsfältet       Umpires: ,

Sunday

13

Sep 2020
16:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Göteborgs CC (1st XI) v Hisingens CC

L @ TBD       Umpires: Gokul Seenivasan,

Comment: Kviberg 10

Sunday

13

Sep 2020
16:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Göteborgs City A v Seaside CC

L @ TBD       Umpires: Göteborgs CC (1st XI),

Comment: Kviberg 17

Sunday

13

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ängelholms CF v Halmstad Cc Elite

L @ Halmstad       Umpires: Ashish Kumar Saini,

Sunday

13

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

UNITED CC v Ariana Akif A

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Malmöhus 1ST XI,

Sunday

13

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ariana CC 1st XI v Malmö CC 1st XI

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Malmo Kings,

Sunday

13

Sep 2020
12:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Landskrona CC (1st XI) v Halmstad Cc Elite

L @ Halmstad       Umpires: Ashish Kumar Saini,

Sunday

13

Sep 2020
12:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ariana Akif A v Malmo Kings

L @ Limhamnsfältet       Umpires: UNITED CC,

Sunday

13

Sep 2020
12:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ariana CC 1st XI v UNITED CC

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Malmö CC 1st XI,

Sunday

13

Sep 2020
12:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Seaside CC v Göteborgs CC (1st XI)

L @ TBD       Umpires: Gokul Seenivasan,

Comment: Kviberg 17

Sunday

13

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Landskrona CC (1st XI) v Helsingborg SM

L @ Halmstad       Umpires: Ashish Kumar Saini,

Sunday

13

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ariana Akif A v EvergreenCC Malmö

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Malmöhus 1ST XI,

Sunday

13

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmo Kings v Ariana CC 1st XI

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Malmöhus 1ST XI,

Saturday

12

Sep 2020
17:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ängelholms CF v Jönköping CA

L @ Halmstad       Umpires: ,

Saturday

12

Sep 2020
17:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmöhus 1ST XI v UNITED CC

L @ Limhamnsfältet       Umpires: ,

Saturday

12

Sep 2020
16:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Hisingens CC v Goteborg KING 2nd XI

L @ TBD       Umpires: Göteborgs CC (1st XI),

Comment: Kviberg 17

Saturday

12

Sep 2020
16:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmö CC 1st XI v EvergreenCC Malmö

L @ Limhamnsfältet       Umpires: UNITED CC,

Saturday

12

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Landskrona CC (1st XI) v Jönköping CA

L @ Halmstad       Umpires: ,

Saturday

12

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Ariana Akif A v Ariana CC 1st XI

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Malmö CC 1st XI,

Sunday

13

Sep 2020
09:00

Women Swedish Cup T10 - 2020

DIF DAM v Alby Zalmi Dam

L @       Umpires: ,

Sunday

13

Sep 2020
11:00

Women Swedish Cup T10 - 2020

Swedish Dam A v Swedish Dam B

L @       Umpires: ,

Sunday

13

Sep 2020
13:30

Women Swedish Cup T10 - 2020

Swedish Dam B v Swedish Dam C

L @       Umpires: ,

Sunday

13

Sep 2020
15:15

Women Swedish Cup T10 - 2020

Swedish Dam A v Swedish Dam C

L @       Umpires: ,

Sunday

13

Sep 2020
09:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

FORENOM ROYALS v Botkyrka

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: NACKA CC,

Comment: Märsta ground

Sunday

13

Sep 2020
09:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Alby Zalmi 1st Xl v Stockholm Cc 1

L @ Norsborg 1       Umpires: SIKIF 1ST XI,

Comment: Norsborg-1

Sunday

13

Sep 2020
09:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Pakistanska Föreningen v Linköping CC

L @ Norsborg 2       Umpires: Spånga Allsvenska T20,

Comment: Norsborg-2

Sunday

13

Sep 2020
09:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Älmhult Gladiators v Kristianstad CC

L @ Älmhult       Umpires: ,

Sunday

13

Sep 2020
11:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

NACKA CC v NORRKÖPING CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Botkyrka,

Comment: Märsta

Sunday

13

Sep 2020
11:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Stockholm Cc 1 v Linköping CC

L @ Norsborg 2       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Comment: Norsborg-2

Sunday

13

Sep 2020
11:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Växjö CC v Kristianstad CC

L @ Älmhult       Umpires: ,

Sunday

13

Sep 2020
13:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Botkyrka v NORRKÖPING CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: NACKA CC,

Comment: Märsta

Sunday

13

Sep 2020
13:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

HUDDINGE v Saltsjöbaden CC

L @ Skarpnäck-1       Umpires: Stockholm Super Kings 1st XI,

Comment: Skarpnäck

Sunday

13

Sep 2020
13:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Spånga Allsvenska T20 v Linköping CC

L @ Norsborg 2       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Comment: Norsborg-2

Sunday

13

Sep 2020
13:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

SIKIF 1ST XI v Pakistanska Föreningen

L @ Norsborg 1       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Comment: Norsborg-1

Sunday

13

Sep 2020
15:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Djurgårdens IF v NORRKÖPING CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: NACKA CC,

Comment: Märsta

Sunday

13

Sep 2020
15:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Pakistanska Föreningen v Stockholm Cc 1

L @ Norsborg 2       Umpires: Spånga Allsvenska T20,

Comment: Norsborg-2

Sunday

13

Sep 2020
15:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Alby Zalmi 1st Xl v SIKIF 1ST XI

L @ Norsborg 1       Umpires: Spånga Allsvenska T20,

Comment: Norsborg-1

Sunday

13

Sep 2020
17:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

NACKA CC v Botkyrka

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Djurgårdens IF,

Comment: Märsta

Sunday

13

Sep 2020
17:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Alby Zalmi 1st Xl v Spånga Allsvenska T20

L @ Norsborg 1       Umpires: SIKIF 1ST XI,

Comment: Norsborg-1

Saturday

12

Sep 2020
12:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmöhus 1ST XI v Ariana CC 1st XI

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Rafi Ahmad,

Saturday

12

Sep 2020
12:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

EvergreenCC Malmö v UNITED CC

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Ariana CC 1st XI,

Saturday

12

Sep 2020
12:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmö CC 1st XI v Ariana Akif A

L @ Bulltofta Malmö       Umpires: UNITED CC,

Saturday

12

Sep 2020
12:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Göteborgs City A v Hisingens CC

L @ TBD       Umpires: Göteborgs CC (1st XI),

Comment: Kviberg 17

Saturday

12

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Goteborg KING 2nd XI v Göteborgs City A

L @ TBD       Umpires: Göteborgs CC (1st XI),

Comment: Kviberg 17

Saturday

12

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmöhus 1ST XI v Ariana Akif A

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Rafi Ahmad,

Saturday

12

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

EvergreenCC Malmö v Ariana CC 1st XI

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Malmo Kings,

Saturday

12

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmö CC 1st XI v UNITED CC

L @ Bulltofta Malmö       Umpires: Ariana Akif A,

Saturday

12

Sep 2020
10:00

Women Swedish Cup T10 - 2020

Göteborgs CC DAM v Malmöhus Dam

L @       Umpires: ,

Saturday

12

Sep 2020
11:45

Women Swedish Cup T10 - 2020

Göteborgs CC DAM v Alby Zalmi Dam

L @       Umpires: ,

Saturday

12

Sep 2020
13:30

Women Swedish Cup T10 - 2020

DIF DAM v Malmöhus Dam

L @       Umpires: ,

Saturday

12

Sep 2020
15:15

Women Swedish Cup T10 - 2020

Malmöhus Dam v Alby Zalmi Dam

L @       Umpires: ,

Saturday

12

Sep 2020
17:00

Women Swedish Cup T10 - 2020

Göteborgs CC DAM v DIF DAM

L @       Umpires: ,

Saturday

12

Sep 2020
09:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Stockholm Cc 1 v Spånga Allsvenska T20

L @ Norsborg 2       Umpires: HUDDINGE,

Comment: Norsborg-2

Saturday

12

Sep 2020
09:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Alby Zalmi 1st Xl v Pakistanska Föreningen

L @ Norsborg 1       Umpires: Stockholm Super Kings 1st XI,

Comment: Norsborg-1

Saturday

12

Sep 2020
09:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Djurgårdens IF v Botkyrka

L @ TBD       Umpires: FORENOM ROYALS,

Comment: Husby

Saturday

12

Sep 2020
09:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Märsta Cc (1st Xi) v Kista SportsClub Warriors

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Sigtuna Cricket Club,

Comment: Märsta

Saturday

12

Sep 2020
11:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Alby Zalmi 1st Xl v Linköping CC

L @ Norsborg 1       Umpires: Stockholm Cc 1,

Comment: Norsborg-1

Saturday

12

Sep 2020
11:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

HUDDINGE v Stockholm Super Kings 1st XI

L @ Norsborg 2       Umpires: Spånga Allsvenska T20,

Comment: Norsborg-2

Saturday

12

Sep 2020
11:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

FORENOM ROYALS v NORRKÖPING CC

L @ Granby BP       Umpires: Djurgårdens IF,

Comment: Husby

Saturday

12

Sep 2020
11:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Kista SportsClub Warriors v Västerås CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Märsta Cc (1st Xi),

Comment: Märsta

Saturday

12

Sep 2020
13:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Pakistanska Föreningen v Spånga Allsvenska T20

L @ Norsborg 1       Umpires: Stockholm Super Kings 1st XI,

Comment: Norsborg-1

Saturday

12

Sep 2020
13:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

SIKIF 1ST XI v Stockholm Cc 1

L @ Norsborg 2       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Comment: Norsborg-2

Saturday

12

Sep 2020
13:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Stockholm Tigers A v NORRKÖPING CC

L @ TBD       Umpires: NACKA CC,

Comment: Husby

Saturday

12

Sep 2020
13:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Märsta Cc (1st Xi) v INDISKA CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Kista SportsClub Warriors,

Comment: Märsta

Saturday

12

Sep 2020
15:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

HUDDINGE v Värmdö CC

L @ Norsborg 1       Umpires: Stockholm Super Kings 1st XI,

Comment: Norsborg-1

Saturday

12

Sep 2020
15:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

SIKIF 1ST XI v Linköping CC

L @ Norsborg 2       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Comment: Norsborg-2

Saturday

12

Sep 2020
15:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Djurgårdens IF v FORENOM ROYALS

L @ Granby BP       Umpires: Stockholm Tigers A,

Comment: Husby

Saturday

12

Sep 2020
15:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Märsta Cc (1st Xi) v Västerås CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: INDISKA CC,

Comment: Märsta

Saturday

12

Sep 2020
16:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Kista SportsClub Warriors v INDISKA CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Märsta Cc (1st Xi),

Comment: Märsta

Saturday

12

Sep 2020
17:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

SIKIF 1ST XI v Spånga Allsvenska T20

L @ Norsborg 2       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Comment: Norsborg-2

Saturday

12

Sep 2020
17:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

NACKA CC v Stockholm Tigers A

L @ Granby BP       Umpires: FORENOM ROYALS,

Comment: Husby

Saturday

12

Sep 2020
17:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Saltsjöbaden CC v Värmdö CC

L @ Norsborg 1       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Comment: Norsborg-1

Friday

11

Sep 2020
17:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Djurgårdens IF v Stockholm Tigers A

L @ Skarpnäck-1       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Comment: Skarånäck

Friday

11

Sep 2020
17:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

NACKA CC v FORENOM ROYALS

L @ Norsborg 1       Umpires: Pakistanska Föreningen,

Comment: Norsborg-1

Friday

11

Sep 2020
17:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Kista SportsClub Warriors v Sigtuna Cricket Club

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Märsta Cc (1st Xi),

Comment: Märsta

Sunday

6

Sep 2020
16:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Hisingens CC v Seaside CC

L @ TBD       Umpires: ,

Comment: Kviberg 17

Sunday

6

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Helsingborg SM v Ängelholms CF

L @ Halmstad       Umpires: ,

Sunday

6

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Landskrona CC (1st XI) v Ängelholms CF

L @ TBD       Umpires: ,

Sunday

6

Sep 2020
14:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Goteborg KING 2nd XI v Seaside CC

L @ TBD       Umpires: ,

Comment: Kviberg 10

Sunday

6

Sep 2020
13:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

UNITED CC v Malmo Kings

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Ariana CC 1st XI,

Sunday

6

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmo Kings v Malmöhus 1ST XI

L @ Limhamnsfältet       Umpires: UNITED CC,

Saturday

5

Sep 2020
16:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Göteborgs CC (1st XI) v Goteborg KING 2nd XI

L @ TBD       Umpires: ,

Comment: Kviberg 10

Saturday

5

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Helsingborg SM v Jönköping CA

L @ Halmstad       Umpires: ,

Saturday

5

Sep 2020
15:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmo Kings v EvergreenCC Malmö

L @ Limhamnsfältet       Umpires: UNITED CC,

Saturday

5

Sep 2020
14:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Göteborgs City A v Göteborgs CC (1st XI)

L @ TBD       Umpires: ,

Comment: Kviberg 10

Sunday

6

Sep 2020
09:30

Men Swedish Cup T10 - 2020

Stockholm Tigers A v FORENOM ROYALS

L @ Skarpnäck-1       Umpires: Botkyrka,

Sunday

6

Sep 2020
10:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Älmhult Gladiators v Växjö CC

L @ Älmhult       Umpires: ,

Sunday

6

Sep 2020
11:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Stockholm Super Kings 1st XI v T20 UCC

L @ Norsborg 2       Umpires: Saltsjöbaden CC,

Sunday

6

Sep 2020
12:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Stockholm Tigers A v Botkyrka

L @ Skarpnäck-1       Umpires: FORENOM ROYALS,

Sunday

6

Sep 2020
14:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Saltsjöbaden CC v Stockholm Super Kings 1st XI

L @ Norsborg 2       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Sunday

6

Sep 2020
14:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Värmdö CC v T20 UCC

L @ Norsborg 1       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Sunday

6

Sep 2020
15:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Märsta Cc (1st Xi) v Sigtuna Cricket Club

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: INDISKA CC,

Saturday

5

Sep 2020
3:00 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Malmöhus 1ST XI v Malmö CC 1st XI

L @ Limhamnsfältet       Umpires: Ariana CC 1st XI,

Saturday

5

Sep 2020
12:30 PM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Halmstad Cc Elite v Jönköping CA

L @ Halmstad       Umpires: ,

Saturday

5

Sep 2020
10:00 AM

Men Swedish Cup T10 - 2020

Halmstad Cc Elite v Helsingborg SM

L @ Halmstad       Umpires: ,

Saturday

5

Sep 2020
10:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Djurgårdens IF v NACKA CC

L @ Skarpnäck-1       Umpires: Saltsjöbaden CC,

Saturday

5

Sep 2020
10:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

INDISKA CC v Sigtuna Cricket Club

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Saltsjöbaden CC,

Saturday

5

Sep 2020
13:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

INDISKA CC v Västerås CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: Sigtuna Cricket Club,

Saturday

5

Sep 2020
14:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Värmdö CC v Stockholm Super Kings 1st XI

L @ Norsborg 2       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Saturday

5

Sep 2020
14:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

HUDDINGE v T20 UCC

L @ Norsborg 1       Umpires: Alby Zalmi 1st Xl,

Saturday

5

Sep 2020
16:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Sigtuna Cricket Club v Västerås CC

L @ Märsta, Sigtuna       Umpires: INDISKA CC,

Saturday

5

Sep 2020
17:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Saltsjöbaden CC v Ludvika Cricket

L @ Norsborg 2       Umpires: Stockholm Super Kings 1st XI,

Saturday

5

Sep 2020
17:00

Men Swedish Cup T10 - 2020

Saltsjöbaden CC v T20 UCC

L @ Norsborg 1       Umpires: Stockholm Super Kings 1st XI,

# Match Type Date Time Team 1 (Home) Team 2 Ground Umpire1 Umpire2 Scorecard
1 F 2020-09-20 12:30 Alby Zalmi 1st Xl Jönköping CA Jönköping Scorecard
2 F 2020-09-20 15:00 Lund A Jönköping CA Jönköping Scorecard
3 SF 2020-09-19 10:00 Jönköping CA Goteborg KING 2nd XI Borås Scorecard
4 SF 2020-09-19 12:30 Ariana Akif A Kristianstad CC Borås Scorecard
5 SF 2020-09-19 13:30 Alby Zalmi 1st Xl Saltsjöbaden CC Norsborg 1 Stockholm Super Kings 1st XI Stockholm Super Kings 1st XI Scorecard
6 SF 2020-09-19 13:30 Märsta Cc (1st Xi) Botkyrka Norsborg 2 Syed Arif Zaidi Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
7 F 2020-09-19 15.00 Ariana Akif A Jönköping CA Borås Scorecard
8 F 2020-09-19 15:00 Alby Zalmi 1st Xl Märsta Cc (1st Xi) Norsborg 1 Scorecard
9 L 2020-09-13 17:00 PM Malmö CC 1st XI Malmo Kings Limhamnsfältet Scorecard
10 L 2020-09-13 17:00 PM EvergreenCC Malmö Malmöhus 1ST XI Limhamnsfältet Scorecard
11 L 2020-09-13 16:00 PM Göteborgs CC (1st XI) Hisingens CC TBD Gokul Seenivasan Scorecard
12 L 2020-09-13 16:00 PM Göteborgs City A Seaside CC TBD Göteborgs CC (1st XI) Scorecard
13 L 2020-09-13 15:00 PM Ängelholms CF Halmstad Cc Elite Halmstad Ashish Kumar Saini Scorecard
14 L 2020-09-13 15:00 PM UNITED CC Ariana Akif A Limhamnsfältet Malmöhus 1ST XI Scorecard
15 L 2020-09-13 15:00 PM Ariana CC 1st XI Malmö CC 1st XI Limhamnsfältet Malmo Kings Scorecard
16 L 2020-09-13 12:30 PM Landskrona CC (1st XI) Halmstad Cc Elite Halmstad Ashish Kumar Saini Scorecard
17 L 2020-09-13 12:30 PM Ariana Akif A Malmo Kings Limhamnsfältet UNITED CC Scorecard
18 L 2020-09-13 12:30 PM Ariana CC 1st XI UNITED CC Limhamnsfältet Malmö CC 1st XI Scorecard
19 L 2020-09-13 12:00 PM Seaside CC Göteborgs CC (1st XI) TBD Gokul Seenivasan Scorecard
20 L 2020-09-13 10:00 AM Landskrona CC (1st XI) Helsingborg SM Halmstad Ashish Kumar Saini Scorecard
21 L 2020-09-13 10:00 AM Ariana Akif A EvergreenCC Malmö Limhamnsfältet Malmöhus 1ST XI Scorecard
22 L 2020-09-13 10:00 AM Malmo Kings Ariana CC 1st XI Limhamnsfältet Malmöhus 1ST XI Scorecard
23 L 2020-09-12 17:00 PM Ängelholms CF Jönköping CA Halmstad Scorecard
24 L 2020-09-12 17:00 PM Malmöhus 1ST XI UNITED CC Limhamnsfältet Scorecard
25 L 2020-09-12 16:30 PM Hisingens CC Goteborg KING 2nd XI TBD Göteborgs CC (1st XI) Scorecard
26 L 2020-09-12 16:00 PM Malmö CC 1st XI EvergreenCC Malmö Limhamnsfältet UNITED CC Scorecard
27 L 2020-09-12 15:00 PM Landskrona CC (1st XI) Jönköping CA Halmstad Scorecard
28 L 2020-09-12 15:00 PM Ariana Akif A Ariana CC 1st XI Limhamnsfältet Malmö CC 1st XI Scorecard
29 L 2020-09-13 09:00 DIF DAM Alby Zalmi Dam
30 L 2020-09-13 11:00 Swedish Dam A Swedish Dam B
31 L 2020-09-13 13:30 Swedish Dam B Swedish Dam C
32 L 2020-09-13 15:15 Swedish Dam A Swedish Dam C
33 L 2020-09-13 09:00 FORENOM ROYALS Botkyrka Märsta, Sigtuna NACKA CC Scorecard
34 L 2020-09-13 09:00 Alby Zalmi 1st Xl Stockholm Cc 1 Norsborg 1 SIKIF 1ST XI Scorecard
35 L 2020-09-13 09:00 Pakistanska Föreningen Linköping CC Norsborg 2 Spånga Allsvenska T20 Scorecard
36 L 2020-09-13 09:00 Älmhult Gladiators Kristianstad CC Älmhult Scorecard
37 L 2020-09-13 11:00 NACKA CC NORRKÖPING CC Märsta, Sigtuna Botkyrka Scorecard
38 L 2020-09-13 11:30 Stockholm Cc 1 Linköping CC Norsborg 2 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
39 L 2020-09-13 11:30 Växjö CC Kristianstad CC Älmhult Scorecard
40 L 2020-09-13 13:00 Botkyrka NORRKÖPING CC Märsta, Sigtuna NACKA CC Scorecard
41 L 2020-09-13 13:00 HUDDINGE Saltsjöbaden CC Skarpnäck-1 Stockholm Super Kings 1st XI Scorecard
42 L 2020-09-13 13:30 Spånga Allsvenska T20 Linköping CC Norsborg 2 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
43 L 2020-09-13 13:30 SIKIF 1ST XI Pakistanska Föreningen Norsborg 1 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
44 L 2020-09-13 15:30 Djurgårdens IF NORRKÖPING CC Märsta, Sigtuna NACKA CC Scorecard
45 L 2020-09-13 15:30 Pakistanska Föreningen Stockholm Cc 1 Norsborg 2 Spånga Allsvenska T20 Scorecard
46 L 2020-09-13 15:30 Alby Zalmi 1st Xl SIKIF 1ST XI Norsborg 1 Spånga Allsvenska T20 Scorecard
47 L 2020-09-13 17:30 NACKA CC Botkyrka Märsta, Sigtuna Djurgårdens IF Scorecard
48 L 2020-09-13 17:30 Alby Zalmi 1st Xl Spånga Allsvenska T20 Norsborg 1 SIKIF 1ST XI Scorecard
49 L 2020-09-12 12:30 PM Malmöhus 1ST XI Ariana CC 1st XI Limhamnsfältet Rafi Ahmad Scorecard
50 L 2020-09-12 12:30 PM EvergreenCC Malmö UNITED CC Limhamnsfältet Ariana CC 1st XI Scorecard
51 L 2020-09-12 12:30 PM Malmö CC 1st XI Ariana Akif A Bulltofta Malmö UNITED CC Scorecard
52 L 2020-09-12 12:00 PM Göteborgs City A Hisingens CC TBD Göteborgs CC (1st XI) Scorecard
53 L 2020-09-12 10:00 AM Goteborg KING 2nd XI Göteborgs City A TBD Göteborgs CC (1st XI) Scorecard
54 L 2020-09-12 10:00 AM Malmöhus 1ST XI Ariana Akif A Limhamnsfältet Rafi Ahmad Scorecard
55 L 2020-09-12 10:00 AM EvergreenCC Malmö Ariana CC 1st XI Limhamnsfältet Malmo Kings Scorecard
56 L 2020-09-12 10:00 AM Malmö CC 1st XI UNITED CC Bulltofta Malmö Ariana Akif A Scorecard
57 L 2020-09-12 10:00 Göteborgs CC DAM Malmöhus Dam
58 L 2020-09-12 11:45 Göteborgs CC DAM Alby Zalmi Dam
59 L 2020-09-12 13:30 DIF DAM Malmöhus Dam
60 L 2020-09-12 15:15 Malmöhus Dam Alby Zalmi Dam
61 L 2020-09-12 17:00 Göteborgs CC DAM DIF DAM
62 L 2020-09-12 09:00 Stockholm Cc 1 Spånga Allsvenska T20 Norsborg 2 HUDDINGE Scorecard
63 L 2020-09-12 09:00 Alby Zalmi 1st Xl Pakistanska Föreningen Norsborg 1 Stockholm Super Kings 1st XI Scorecard
64 L 2020-09-12 09:00 Djurgårdens IF Botkyrka TBD FORENOM ROYALS Scorecard
65 L 2020-09-12 09:00 Märsta Cc (1st Xi) Kista SportsClub Warriors Märsta, Sigtuna Sigtuna Cricket Club Scorecard
66 L 2020-09-12 11:00 Alby Zalmi 1st Xl Linköping CC Norsborg 1 Stockholm Cc 1 Scorecard
67 L 2020-09-12 11:00 HUDDINGE Stockholm Super Kings 1st XI Norsborg 2 Spånga Allsvenska T20 Scorecard
68 L 2020-09-12 11:00 FORENOM ROYALS NORRKÖPING CC Granby BP Djurgårdens IF Scorecard
69 L 2020-09-12 11:30 Kista SportsClub Warriors Västerås CC Märsta, Sigtuna Märsta Cc (1st Xi) Scorecard
70 L 2020-09-12 13:00 Pakistanska Föreningen Spånga Allsvenska T20 Norsborg 1 Stockholm Super Kings 1st XI Scorecard
71 L 2020-09-12 13:00 SIKIF 1ST XI Stockholm Cc 1 Norsborg 2 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
72 L 2020-09-12 13:00 Stockholm Tigers A NORRKÖPING CC TBD NACKA CC Scorecard
73 L 2020-09-12 13:30 Märsta Cc (1st Xi) INDISKA CC Märsta, Sigtuna Kista SportsClub Warriors Scorecard
74 L 2020-09-12 15:00 HUDDINGE Värmdö CC Norsborg 1 Stockholm Super Kings 1st XI Scorecard
75 L 2020-09-12 15:00 SIKIF 1ST XI Linköping CC Norsborg 2 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
76 L 2020-09-12 15:00 Djurgårdens IF FORENOM ROYALS Granby BP Stockholm Tigers A Scorecard
77 L 2020-09-12 15:30 Märsta Cc (1st Xi) Västerås CC Märsta, Sigtuna INDISKA CC Scorecard
78 L 2020-09-12 16:30 Kista SportsClub Warriors INDISKA CC Märsta, Sigtuna Märsta Cc (1st Xi) Scorecard
79 L 2020-09-12 17:00 SIKIF 1ST XI Spånga Allsvenska T20 Norsborg 2 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
80 L 2020-09-12 17:00 NACKA CC Stockholm Tigers A Granby BP FORENOM ROYALS Scorecard
81 L 2020-09-12 17:30 Saltsjöbaden CC Värmdö CC Norsborg 1 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
82 L 2020-09-11 17:00 Djurgårdens IF Stockholm Tigers A Skarpnäck-1 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
83 L 2020-09-11 17:00 NACKA CC FORENOM ROYALS Norsborg 1 Pakistanska Föreningen Scorecard
84 L 2020-09-11 17:00 Kista SportsClub Warriors Sigtuna Cricket Club Märsta, Sigtuna Märsta Cc (1st Xi) Scorecard
85 L 2020-09-06 16:30 PM Hisingens CC Seaside CC TBD Scorecard
86 L 2020-09-06 15:00 PM Helsingborg SM Ängelholms CF Halmstad Scorecard
87 L 2020-09-06 15:00 PM Landskrona CC (1st XI) Ängelholms CF TBD Scorecard
88 L 2020-09-06 14:00 PM Goteborg KING 2nd XI Seaside CC TBD Scorecard
89 L 2020-09-06 13:00 PM UNITED CC Malmo Kings Limhamnsfältet Ariana CC 1st XI Scorecard
90 L 2020-09-06 10:00 AM Malmo Kings Malmöhus 1ST XI Limhamnsfältet UNITED CC Scorecard
91 L 2020-09-05 16:00 PM Göteborgs CC (1st XI) Goteborg KING 2nd XI TBD Scorecard
92 L 2020-09-05 15:00 PM Helsingborg SM Jönköping CA Halmstad Scorecard
93 L 2020-09-05 15:00 PM Malmo Kings EvergreenCC Malmö Limhamnsfältet UNITED CC Scorecard
94 L 2020-09-05 14:00 PM Göteborgs City A Göteborgs CC (1st XI) TBD Scorecard
95 L 2020-09-06 09:30 Stockholm Tigers A FORENOM ROYALS Skarpnäck-1 Botkyrka Scorecard
96 L 2020-09-06 10:00 Älmhult Gladiators Växjö CC Älmhult Scorecard
97 L 2020-09-06 11:00 Stockholm Super Kings 1st XI T20 UCC Norsborg 2 Saltsjöbaden CC Scorecard
98 L 2020-09-06 12:00 Stockholm Tigers A Botkyrka Skarpnäck-1 FORENOM ROYALS Scorecard
99 L 2020-09-06 14:00 Saltsjöbaden CC Stockholm Super Kings 1st XI Norsborg 2 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
100 L 2020-09-06 14:00 Värmdö CC T20 UCC Norsborg 1 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
101 L 2020-09-06 15:00 Märsta Cc (1st Xi) Sigtuna Cricket Club Märsta, Sigtuna INDISKA CC Scorecard
102 L 2020-09-05 3:00 PM Malmöhus 1ST XI Malmö CC 1st XI Limhamnsfältet Ariana CC 1st XI Scorecard
103 L 2020-09-05 12:30 PM Halmstad Cc Elite Jönköping CA Halmstad Scorecard
104 L 2020-09-05 10:00 AM Halmstad Cc Elite Helsingborg SM Halmstad Scorecard
105 L 2020-09-05 10:00 Djurgårdens IF NACKA CC Skarpnäck-1 Saltsjöbaden CC Scorecard
106 L 2020-09-05 10:00 INDISKA CC Sigtuna Cricket Club Märsta, Sigtuna Saltsjöbaden CC Scorecard
107 L 2020-09-05 13:00 INDISKA CC Västerås CC Märsta, Sigtuna Sigtuna Cricket Club Scorecard
108 L 2020-09-05 14:00 Värmdö CC Stockholm Super Kings 1st XI Norsborg 2 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
109 L 2020-09-05 14:00 HUDDINGE T20 UCC Norsborg 1 Alby Zalmi 1st Xl Scorecard
110 L 2020-09-05 16:00 Sigtuna Cricket Club Västerås CC Märsta, Sigtuna INDISKA CC Scorecard
111 L 2020-09-05 17:00 Saltsjöbaden CC Ludvika Cricket Norsborg 2 Stockholm Super Kings 1st XI
112 L 2020-09-05 17:00 Saltsjöbaden CC T20 UCC Norsborg 1 Stockholm Super Kings 1st XI Scorecard